PËSON INFARKT NË BURG NJË NGA KUKSIANËT E ARRESTUAR

  0
  246

  Pëson infarkt në burg një nga kuksianët e arrestuar për protestën në Rrugën e Kombit. Bëhet fjalë për 35 vjeçatin Florin Onuzi banues në fshatin Nangë, Kukës.

  Sipas “dritare.net” Florin Onuzi, ndaj të cilit më 20 prill 2018 Gjykata e Apelit në Shkodër vendosi masën e sigurisë “arrest me burg” është liruar në javët e para të majit.

  Shkak për lirimin e tij është bërë sepse 35-vjeçari ka pësuar një infarkt dhe pasi ka qëndruar disa ditë në spitalin e Tiranës, është liruar me vendim Gjykate.

  Onuzi pas lirimit dhe pas daljes nga spitali i Tiranës ka kaluar edhe disa ditë në spitalin e Kukësit.

  Familjarët konfirmojnë lirimin e Onuzit por ende nuk dihen detaje sa i takon gjendjes së tij shëndetësore.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here