DJ Aldo, “çun për shtëpi”: Nuk pi as alkool, as cigare

0
242

DJ Aldo dha një intervistë të gjatë për emisionin “Pop Culture” në Top Channel, ku tregoi 20 vitet e karrierës së tij të suksesshme.

“Arritja më e madhe për një DJ është që kënga e tij të luhet dhe të kërcehet. Unë punoj shumë. Ditën e kam të fokusuar te muzika. Jam si shef kuzhine, por nuk merrem me gatime, por me muzikë. Kur nuk kishte Facebook, i bëja unë hite këngët duke i vënë nëpër klube. Javën e parë pritej vakët nga publiku, por në javën e tretë ftohej për të kënduar në klub vetë këngëtari”, tregon DJ Aldo.
Ai shtoi se “DJ është promotor muzike” dhe theksoi se pavarësisht faktit që punon natën, nuk konsumon alkool dhe nuk tymos duhan.
“Unë nuk kam pirë as alkool dhe as cigare. Mendoj se adrenalina vjen nga mendja dhe dëshira që ke për punën”, u shpreh DJ Aldo.
Ai zbuloi se kush ka qenë dhe nata kur është paguar më shumë: “Në vitin 2014 isha për Vitin e Ri në një klub. Aty ishin 3000 vetë dhe normalisht që pronari më pagoi shumë”.
Top Channel

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here