Tërmeti godet sërish jugun e Shqipërisë, ja epiqendra

0
275

Vlora është goditur sërish nga një tërmet me magnitudë 3.1 ballë ditën e sotme. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) epiqendra e tërmetit ka qenë pranë fshatit Beshisht, rreth 12 km nga Vlora.

Thellësia e tërmetit ka qenë 26 km, ndërsa nuk ka raportime për dëme materiale apo të lënduar.

Kujtojmë se jugu i vendit është lëkundur shpesh kohët e fundit nga tërmetet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here