Itali, Qeveria e re kalon me sukses provën e fundit

0
244

Qeveria e re italiane e Giuseppe Contes kaloi me sukses edhe provën e fundit në Dhomën e Deputetëve, duke marrë votëbesimin me 350 vota pro, 236 kundër dhe 35 abstenime. Rezultati i votimit, u përshëndet nga një duartrokitje e gjatë e asamblesë. Qeveria, pas besimit të marrë në Senat, tani ka fuqi të plotë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here