Kupa e Botës/ Tifozët e Brazilit krijojnë mozaik të madh për të frymëzuar ekipin për lavdi

0
215

Një grup prej 176 alpinistësh brazilianë kanë bllokuar një urë në Sao Paolo për të krijuar një mozaik të madh të flamurit kombëtar, një përpjekje kjo që pritet të frymëzojë ekipin brazilian në Kupën e Botës, Rusi 2018.Alpinistët u ulën në vend për të krijuar flamurin e Brazilit, të njohur në portugalisht si “A Auriverde” (të verdhë dhe të gjelbër) nga kartoni, të cilën ata shpresojnë se është më i madhi i këtij lloji në botë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here