Skifteret shqiptare bëjnë kërdinë në Greqi (foto)

0
313

7 gra me origjinë shqiptare të cilat funksionin si grup kriminal dhe vidhnin dyqane në Athinë kanë rënë në pranga.

Policia greke ka bërë publike edhe fotot e tyre, duke u zbuluar identitetin, ndërsa thuhet se aktiviteti i tyre kriminal ka filluar që në vitin 2016.

Mënyra që ato kishin zgjedhur për të bërë vjedhjet, ishte mjaft e sofistikuar, duke përdorur aparate për të çaktivizuar mekanizmat kundër vjedhjes.

Po ashtu ato përdorinin disa çanta të posaçme, të mbështjella me letër alumin, në mënyrë që të mos kapeshin nga sistemi i alarmit.

Gjatë operacionit për këtë grup, policia sekuestroi më shumë se 4.000 artikuj veshmbathjeje, si dhe mbi 1.000 pajisje shtëpiake dhe produkte që shiten në supermerkata, shkruajne mediat greke.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here