Fishta, fshati ku ka lindur poeti kombëtar At Gjergj Fishta

0
248

Fishta, fshati ku ka lindur poeti kombëtar At Gjergj Fishta, kohëve të fundit është bërë destinacion kryesor për shumë turistë të huaj dhe vendas.

Ushqimet tradicionale të kësaj zone, por edhe natyra e mrekullueshme, të ndërthurura me turizmin kulturor në shtëpinë e poetit të njohur, janë vetëm pak nga ajo që ofron Fishta.

Për më tepër, ju ftojmë të ndiqni një reportazh të zgjeruar nga ky fshat i bukur shqiptar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here