LUMI I SHALËS, DESTINACIONI PËR KETË FUNDJAVË (FOTO/INFO)

0
1185

EKO Mendje: Te dielen me date 24 qershor ne oren 08:00 kemi nje udhetim fantastik per ne Lumin e Shales. ^_^

Atje Natyra ka mbetur e pa prekur dhe do jemi ne mes te maleve me legjenda dhe ujrave me ngjyrat e mrekullueshme! ^_^

– Nisja ne Shkoder prane Turizmit Shkoder ne oren 08:30.
– Mberitja ne Liqenin e Komanit dhe udhetimi me anije te vogel – Ndalese ne Ujvares e Carretit (nqs uji do jete ne nivelin e duhur).
– Ndalese ne Shpellen e Murgjeve.

– Ndalesa Kanionin e Komlenit, ne nje monument natyrore mes gjelbrimit, maleve me pyje dhe ujit me ngjyrat e qiellit dhe te Pemeve.
– Zbritje ne oazin e bukur te Blini Park ne Lumin e Shales.

Aty do kalojme disa ore argetuese duke u lare, eksploruar ne pyll dhe dreke (peshk te lumit ose mish) ne Park Blini.
– Ato qe do kene deshire, do eksplorojme dhe Gurin e Lekes.
– Kthimi per Shkoder do behet pasdite.

– Duhet te keni me vete kostumin e banjos, sandale, nje ushqim te vogel per udhetimin, uje te pijshem, shpirtin e aventures, dashurine per Natyren dhe buzeqeshjen! 🙂

Cmimi 28 mij lek personi.
.
Te perfshrira – rruga Shkoder-Koman-Shkoder, lundrimi vatje-ardhje, guida ne pikat e me siperme, kanoa, fotografi dhe argetimet e tjera atje.
Dreka sipas preferences ne Park Blini. (pjesmarrja e limituar, rezervo ne 0692545500)

Udhetoni ne Shqiperine tone te bukur! ^_^

– EKO Mendje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here