“SHAQIRI SAPO NISI NJË LUFTË ME SERBINË”

0
259

Takimi ndërmjet Zvicrës dhe Serbisë që zhvillohet nesër mund të jetë përcaktues se cili nga këti dy ekipe plasohet në të tetën e finales së Kampionatit Botëror,

mirëpo, prezenca e lojtarëve me prejardhje shqiptare, posaçërisht atyre nga Kosova në kombëtaren e Zvicrës ka bërë që gjërat të dalin jashtë kontrollit.

Mediat nuk ndalen së shkruari për dimensionin politik të kësaj ndeshjeje dhe shkrimet e

ufndit të medieve në Serbi dhe në Zvicër, e kanë “shënjestruar” Xhardan Shaqirin dhe postimet e tij për ti trajtuar në internet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here