Mediat prestigjioze botërore pasqyrojnë golat e Xhakës dhe Shaqirit: “Paralizojnë Serbinë”

0
254

Edhe mediat prestigjioze botërore ju kanë kushtuar hapësirë dy golave spektakolarë të Xhakës dhe Shaqirit për kombëtaren e Zvicrës në Botërorin Rusi 2018.

Gazeta britanike ‘The Sun’ shkruan: Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri bëjnë “shqiponjën shqiptare” para Serbisë pasi shënuan për Zvicrën

Ndërsa prestigjiozja ‘The WashingtonPost’ shkruan: Serbia kundër Zvicrës në Kupën e Botës: Shaqiri shokon Serbinë, 2-1

Edhe britanikja Dayl mail shkruan për dy futbollistët se ‘paralizuan’ Serbinë: Serbi 1-2 Zvicër:Xherdan Shaqiri vendos Zvicrën në prag të 16-shes. Pasi rrufeja e Granit Xhakës “paralizoi” golin me kokë të Aleksandar Mitrovic në përballjen e grupit E, në Kupën e Botës, Rusi 2018./Opinion.al

THE SUN

THE WASHINGTONPOST

DAIYL MAIL

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here