Pasardhësja e Skënderbeut: Misioni përfundoi (FOTO)

0
505

Pasardhësja e Heroit Kombëtar, Gjergj Kastrioti -Skënderbeu, Sophie Castriota, pas fitores që i sollën Zvicrës futbollistët kosovarë,

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, ka shpërndarë dy fotografi në profilin e saj zyrtar në rrjetin social “Instagram”, shkruan Zeri.info

Ajo në mbishkrimin e këtyre fotografive ka shkruar “misioni përfundoi”.

Në fotografinë e parë e cila gjatë gjithë ditës së djeshme ka qarkulluar nëpër rrjete sociale, ku shihet teksa Xhaka mbi flamurin e Zvicrës është duke e vizatuar shqiponjën dhe mbrapa vetes ka lojtarët e tjerë shqiptarë, pas golit të shënuar

nga ai dhe Xherdan Shaqiri kundër Serbisë, ky flamur është vizatuar komplet me shqiponjë, pra është shndërruar në flamurin kombëtar shqiptar. /ZËRI/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here