Parashikimi i motit, shi i përkohshëm në të gjithë territorin

0
260

Moti mbetet kryesisht i vranët, me shi të përkohshëm në të gjithë territorin.

Shi më të dendur pritet në Qendër dhe në zonat Juglindore por shi i pakët rreziko Ultësirën Perëndimore.
Në mbrëmje dhe gjatë natës, shiu i përkohshëm mbetet prezent në territor, kryesisht në Lindje. Era do fryjë mesatare në Jug por e fortë në Veri dhe pjesërisht në Qendër.
Temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes por do të ulen me 2°C nga mesdita, duke shkuar në maksimum me 28°C.
Top Channel

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here