Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-futbollisti i njohur i Kombëtares

0
267

Mëngjesin e kësaj të enjteje ka ndërruar jetë një nga legjendat e futbollit shqiptar dhe ekipit kombëtar, Skënder Hyka.

Hyka u lind në vitin 1944 dhe e kaloi të gjithë karrierën e tij në klubin e vendlindjes, “17 Nëntori”, sot Tirana, në rolin e sulmuesit.

Ai ka luajtur edhe për ekipin kombëtar të Shqipërisë, në një ndeshje ndërkombëtare.

Prej vitit 2009 ka qenë kreu i Komisionit të Konkurrencës, ndërsa ishte pjesë e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here