Instagram lë knockout Snapchat

0
207

Snapchat u kritikua shumë për updatin e fundit, por çuditërisht rritja e tyre nuk ndaloi. Sot Snap vazhdon të rritet, por ama nuk ka të krahasuar me Instagram. Instastory duket se ka kaluar çdo shifër rekord të Snapchat.

Sot Instagram numëron rreth 500 milionë përdorues aktivë në dite dhe ndërkohë vazhdon të rritet. Instastoryt po rriten rreth 6 herë më shpejt së rivali i tyre më i afërt, pra Snap-i.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here