Shkodra ka vizitorë të kampionatit botërorë “Rusi 2018”

0
293

Në orën 16:00 do të zhvillohet ndeshje mes Suedisë dhe Anglisë e cila do të jetë pjesë e çerekfinales se fundit të këtij kampionati.

Tifozët janë nga më të ndryshmit në të gjithë botën ku edhe në Shkodër kemi plot të tillë. Madje që vijnë edhe nga shteti i Suedisë për të vizituar vendin tonë.

Kështu ata do ta ndjekin ndeshjen e kombëtares së tyre në një qytet që është çmendurisht i dahshuruar me futbollin.

E pikërisht pak para se kjo ndeshje të nis në fushën e blertë truistët suedez kanë vendosur të sodisin Shkodrën por ama të veshur me fanellat e kombëtares së tyre të zemrës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here