KOLA: IA ARRITËM QELLIMIT EDHE PSE RIVALITETI I MADH

0
265

Kishin si objektiv vendet e para dhe ja arritën dhe trajneri i Vllaznisë në çiklizëm Leonat Kola në një intervistë për Star Plus u shpreh se pavarësisht suksesit të tyre në këtë kompeticion.

kishte edhe sportistë që vinin nga Italia etj të cilët stërviten me ekipe kombëtarë duke e bërë garën të ishte në kushte jo të barabarta.

Natyrisht që në këtë kampionat rivaliteti ka qënë i madh por çiklistët shkodranë nuk u dorëzuan gjatë kësaj gare duke arritur edhe synimin e tyre.

Tashmë një tjetër aktivitet është në planët e ekipit kombëtarë të cilët do të marrin pjesë në Kapmionati Europian në Çeki ku nga pesë çiklistë që përbëhet ky ekip tre janë të Vllaznisë.

Natyrisht që për çiklistët e Vllaznisë puna do të vijojë e intensitet të lartë në përgatitje sa i përket kompeticioneve të kësaj disipline ku pas rikthimit nga Çekia në fillimin e muajit gusht i pret Kampionati i Ballkanit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here