“Mandela” i Shqipërisë kishte përvjetorin e vdekjes, Sakush su kujtua…

0
293

Gazetari i mirnjohur Çim Peka ka një dedikim për Pjetë Arbnorin në përvjetorin e vdekjes së tij ja çfarë shkruan Peka:

Demokratet krenohen me Pjeter Arbnorin, socialistet me Myslim Pezen. Vetem kjo mjafton per te kuptuar se kush eshte e mira, dija e toleranca, perballe te keqes, injorances dhe dhunes!

Nje pluralist i vertete, i tille u burgos 26 vjec, i tille doli nga burgu 54 vjec, i tille e la kete boten tone qe kurre nuk mori formen qe ai deshi.

Pluripartizmin dhe tolerancen.

Duhej te ishte 83 vjec, por dje kishte pervjetorin e ikjes nga kjo bote.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here