Plane për fundjavë? Shihni më parë si do jetë moti, mos u surprizoni! [FOTO]

0
490

Moti për këtë të shtunë do të karakterizohet me kthjellime, të cilat do të dominojnë në të gjithë vendin. Në skaj të zonave të veriut gjatë pasdites do të ketë vranësira lokale duke gjeneruar rrebeshe të izoluara shiu.
Mbrëmja dhe nata, mbeten në kushtet e kthjellimeve në gjithë vendin.
Temperaturat e ajrit vijojnë me rritje prej 1 – 2°C në mëngjes por kryesisht gjatë mesditës kur pritet maksimumi 36°C.
Era do vijojë të fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 32 km/h nga drejtimi Perëndimor, duke krijuar në det dallgëzim 1 – 2 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here