I hedhin në llogari 1.1 milionë dollarë gabimisht, ja çfarë ndodhi më pas

0
1139

Ellen Fleming, një 26-vjeçare amerikane Boston, pak ditë më parë mori një telefonatë nga një konsulent financiar i TD Ameritrade, ku ishte kliente, i cili i tha se në llogarinë e saj ishin depozituar 1.1 milionë dollarë, pas një kontrolli ajo vërtetoi se kjo gjë ishte e vërtetë… wow milionere.
“Fantastike! Mund të lë punën dhe të bëjë çfarë të dua”, mendoi fillimisht e reja.
Por ndërgjegjja nuk e la të qetë, kështu që ajo ritelefonoi bankën, për ti thënë se shuma në llogarinë e saj ishte dërguar gabimisht.
Pas verifikimeve të kryera konsulenti financiar i tha se paratë ishin destinuar për një tjetër kliente, e cila ka të njëjtin emër por që banim në Florida, shkruan noa.al.
“Të qenit milionere ishte një ëndërr e bërë realitet, por që zgjati vetëm 10 minuta”, tha e reja për mediat amerikane.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here