Turizëm në errësirë, fiken dritat për rreth 40 minuta në Velipojë në kulmin e sezonit

0
439

Mbrëmjen e sotme për rreth 40 minuta Velipoja u zhyt në errësirë, ndërsa nuk dihen shkaqet që sollën ndërprerjen e energjisë elektrike.

Ndërprerja zgjati nga ora 20:50 deri në 21:30, ndërkohë që erdhi në një moment kur jemi në kulmin e sezonit turistik dhe gjatë kësaj periudhe mbi 50 mijë pushues mendohet se frekuentojnë Velipojën.

E gjithë zona e plazhit është e populluar nga fluksi i turistëve, aq më tepër që është edhe fundjavë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here