Moti s’ndal çuditë, edhe sot harrojeni verën!

0
455

Edhe pse jemi në kulm të verës moti nuk është aspak i mirë. Po i tillë do të mbetet, pra i paqëndrueshëm me kthjellime përgjatë vijës bregdetare dhe vranësira mesatare deri të dendura në zonat e ulëta dhe zonat malore. Reshjet më të shumta do të jenë pas drekës. Nuk përjashtohen as përmbytjet.
Edhe era do të jetë me drejtim Veriperëndim me shpejtësi 8-12 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3-4 me lartësi vale 1.0 deri në 1.5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë më të ulëta se ato tipike të fundit të korrikut.
Ku më freskët do të jetë në veri nga 14-28 gradë celcius dhe në bregdet nga 20-30 gradë celcius.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here