Spektakli i “Hënës së përgjakur” nëpër botë (Foto)

0
492

Foto të mahnitshme të “Hënës së përgjakur” janë shkrepur kudo në botë ditën e premte.

Eklipsi hënor u pa në Europë, Lindje të Mesme, Afrikë, Australi, pjesën më të madhe të Azisë dhe Amerikën e Jugut.
Po sonte dhe gjatë ditëve në vijim, marsi do të jetë në pikën më të afërt me tokën që nga 2003, dhe do të jetë i dukshëm në formën e një ylli të shndritshëm të kuq, kur qiejt të jenë të pastër.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here