U bëtë gati për të shijuar detin dhe rrezet e ngrohta të djellit?! Duhet të lexoni motin patjetër

0
609

Moti i kthjellët dominon gjatë gjithë ditës, të gjithë territorin shqiptar deri në mbrëmje, kur vranësira lokale zhvillohen në ekstremet Veri-Verilindje duke gjeneruar rrebeshe afatshkurtra shiu. Në mbrëmje dhe gjatë natës, moti mbi Shqipëri vijon me kthjellime.
Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen lehtë gjatë orëve të para të ditës ndërsa mesdita ruan vlera termike konstante ku maksimumi mbetet 34 – 35°C. Era do fryjë e lehtë, por mesatare në zonat Lindore, me shpejtësi 30 km/h nga Veriperëndimi duke krijuar në det dallgëzim 1- 2 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here