Një urë e cila mbahet nga dy duar gjigande/Adrenalinë në ajër [VIDEO]

0
649

Dy duar gjigande në lartësinë 1400 metra mbajnë urën e veçantë e cila kalon mes Laos, kamboxhia dhe Vietnamit.
Mes bimësisë së dendur një vepër e tillë të ofron mundësinë të shohës kodrën Ba Na, ku ndodhen edhe vendpushimet e themeluara nga kolonitë franceze në vitin 1919.
Për të mbërritur tek ura e artë Vietnameze duhet të merrni atë që është emërtuar si kablli rekord .
5777 metra e gjatë dhe një sistem që i transporton pasagjerët në vetëm 17 minuta nga njëri krah në tjetrin.
Shijojeni adrenalinën përmes këtyre pamjeve!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here