10 gjërat që duhet të bëni me patjetër në të 20-at tuaja

0
457

Jetoni momentin, por kini parasysh se disa gjëra kanë kohën e vetë. Sot në emisionin “Fun Day” me moderatoren Fatma Methasani është folur pikërisht për 10 gjërat që duhet të bëjmë me patjetër në moshën 20 vjeç.

1. Filloni të blini lule çdo javë; ajo do të përmirësojë nivelin tuaj të lumturisë aq shumë.

2. Mos u mbështetni tek prindërit për para.

3. Mos krahaso veten me të tjerët.

4. Vendosni krem dielli çdo ditë dhe pini ujë për t’u hidratuar. Trupi juaj do t’ju falenderoj më vonë.

5. Shkoni per vrap kur ndiheni keq.

6. Ndalo së bëri gjërat vetëm se ndihesh i detyruar dhe jo se do.

7. Mos shmangni dentistin.

8. Largohuni nga njerëzit toksikë dhe negativë.

9. Thuaji ‘po’ çdo gjëje të re, pasi është koha ideale për të eksperimentuar dhe për të provuar gjëra të reja.

10. Lërini rrjetet sociale pak pas dore dhe telefononi të shtëpisë dhe tregojini sa shumë i do apo ju mungojnë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here