Krijuesit e GTA kanë gati lojën që do t’iu fiksojë sezonin e ri

0
470

GTA V ka qenë një sukses i padiskutueshëm. Rockstar, kompania që e zhvilloi ka gati një tjetër lojë që do të jetë mjaft cilësore sipas tyre.
CEO i Take Tëo Interactive deklaroi që Red Dead Rademption 2 do të jetë loja që do të tërheqë më shumë ndjekësa për vitin që vjen. Sipas tijë ky sequel ka çdo gjë që i duhet për të patur sukses. Thjesht loja që ne jemi gati që të lançojmë do të ndrushjë gjithë perceptimin e njerëzve u shpreh ai.

Grafikat janë fenomenale, gameplay është mjaft i mirë(si ai i GTA) dhe multiplayer pritet që të jetë shumë tërheqës. Nëse një lojë e thjeshtë në koncept dhe realizim si Fortinite tërhoqi rreth 125 milionë përdorues, atëherë imagjinojeni se deri ku mund të arrijë Red Dead Rademption2. Duke pasur parasysh që loja e fundit e Take Tëo ka qëndruar në top spot për fitimet gjatë 5 viteve të fundit, suksesi duket i garantuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here