E rëndë! Shpërthen cisterna në Itali, autostrada përfshihet në flakë. Raportohen viktima [VIDEO]

0
702

Një cisternë e mbushur me lëndë djegëse ka shpërthyer në Bolonja, Itali.

Deri tani raportohet 1 viktimë dhe 55 persona të plagosur.

Sipas mediave italiane shkak për këtë shpërthim është bërë një aksident rrugor.

Shpërthimi ka qenë aq i fuqishëm sa ka dëmtuar një pjesë të urës së autostradës dhe flakët kanë përfshirë automjetet.

Në vendngjarje kanë shkuar forcat e policisë, të cilat kanë bllokuar qarkullimin. Autoambulanca të shumta transportuan në spital të plagosurit. Ndërkohë, një helikopter ndërhyri nga ajri për të shuar flakët e zjarrit.

C_2_fotogallery_3090194_1_image.jpgC_2_fotogallery_3090194_5_image.jpg

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here