Jeni fansa të cola-s? Këto janë 5 benefite të lënies së saj

0
553

Cola është një ndër pijet më të pëlqyera dhe të përhapura që bota ka parë. Kostoja e ulët dhe fakti që prodhohet në të gjithë botën i kanë dhënë asaj përhapje mjaft të gjërë, por ama ajo sjell probleme, falë sasisë së madhe të sheqeri që ka.

Ja ku keni një listë me 5 benefite të lënies së soft drinks:

1. Rënie në peshë. Sasia e lartë e sheqerit që cola ka ju rrit në peshë, por lënia e saj bën që të bini pasi trupi po merr më pak kalori nga sheqernat kompleksë që ndodhen në pije.

weight.jpg

2. Do të keni më pak uri falë faktit që do të keni më pak lëndë acide në stomak.

urija.jpg

3. Dhëmbët tuaj do të zbardhen pasi ngjyruesit e zinj të pijes tuaj të preferuar nuk do të jenë më.

teeth.jpg

4. Do të keni më pak akne dhe lëkura juaj nuk do të ketë më probleme me thatësinë(përbërësit e cola rrisin mundësinë e akneve dhe bëjnë që fytyra të duket e vjetëruar)

face.jpg

5. Më në fund është koha për të përdorur zëvëndësues të shëndetshëm si ujrat me aromë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here