Parku i Lojërave Olimpike 2008 në Pekin do t’ju rrënqethë mishin! Ja si duket një dekadë më vonë [FOTO]

0
880

Dhjetë vjet kanë kaluar që nga Lojërat Olimpike të vitit 2008 në Pekin … dhe koha nuk është treguar shumë e mirë me parkun e mrekullueshëm dhe plot shkëlqim të qytetit kinez.
10 vite më parë e gjithë bota u mahnit nga Kina e cila dhuroi kryevepra arkitekturore dhe një organizim të paparë ndonjëherë në Lojërat Olimpike.
Por pavarësisht këtij shkëlqimi në vitin 2008, një dekadë më vonë parku i mahnitshëm ka marrë një pamje krejtësisht ndryshe.
I zymtë dhe totalisht i braktisur, fotografitë e këtij parku të rrënqethin mishin sikur të kishin dalë nga një film horror.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here