Theth, bie nga shkëmbi turistja Polake, niset urgjent drejt Tiranës

0
556

Një turiste polake është transportuar me helikopter për në Spitalin e Traumës në Tiranë, pasi është rrëzuar në zonën e Thethit.

Mësohet se ajo ka pësuar fraktura në disa pjesë të trupit, por fatmirësisht nuk ka pasoja për jetën.

Barbara Obranka, 54 vjece mesohet se eshte turistja e plagosur. Burimet thane se ajo ka qene duke ecur ne kembe kur ka humbur kontrollin dhe ka rene nga nje shkemb.

Kane qene banoret qe i kane ardhur ne ndihme duke lajmeruar sherbimin kombetar te urgjences ne Tirane.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here