Dhëndri lë dasmën në mes për të shpëtuar nga mbytja një 18-vjeçar

0
1971

Zac Edwards, 32 vjeç, nuk e mendoi dy herë. Ai ndërpreu xhirimet fotografike të ceremonisë së dasmës që po zhvillohej në plazh për tu zhytur në ujë dhe për të shpëtuar një 18 vjeçar, i cili po rrezikonte mbytjen. Dhëndri hero, një oficer jo i autorizuar në Rojën Bregdetare të Shteteve të Bashkuara, sapo ishte martuar me 32 vjeçaren Cindy.

Siç raporton Daily Mail, Zac dhe Cindy sapo kishin thënë po dhe ishin duke realizuar xhirimin e fotografive në plazh, kur dëgjuan britmat e një gruaje. Kjo e fundit tregoi Jamel Robinson, një 18-vjeçar i cili po rrezikonte mbytjen. Zac arriti të heqë këmishën e tij, u përpoq të bënte të njëjtën gjë me pantallonat e shkurtra, por nuk kishte më shumë kohë: Jameli vazhdoi të largohej nga bregu për shkak të rrymave të forta. Dhëndri u zhyt dhe u përpoq ta shpëtojë me vështirësi, derisa arritën forcat e shpëtimit. Zac ndihmoi ekipet të ngarkojnë 18-vjeçarin në një motoçikletë dhe pastaj hipi edhe vet dhe u kthehe në breg.


Gjithçka është mirë, përfundoi mirë. “Jam shumë i lumtur për atë që kam bërë”, tha më vonë i porsamartuari. “Unë me të vërtetë e vlerësoj këtë,” tha Jamel, duke falënderuar Zac që i shpëtoi jetën. Pastori që celebroi martesën e lavdëroi dhëndrin për aktin e guximit: “Ishte e pabesueshme: fakti që ky njeri ka ‘sakrifikuar’ kohën në ditën e tij të veçantë për të shpëtuar dikë tjetër është i admirueshëm”-tha ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here