Pyjet në Pukë përfshihen nga flakët, era po përhap zjarrin

0
588

Disa pyje janë përfshirë nga flakët në disa fshatra të Pukës. Mësohet se zjarri nisi në disa pyje në fshatin Dush dhe erërat kanë favorizuar përhapjen e mëtejshme.

Zjarri po përhapet me shpejtësi duke iu afruar edhe zonës së Qerretit. Forcat zjarrfikëse po punojnë për vënien nën kontroll të zjarrit.

Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit, sakaq kanë mbërritur në vendngjarje zjarrëfikëset.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here