Termet me magnitudë 6 ballë godet Shqipërine

0
1649

Një tërmet i fuqishëm ka përfshirë Shqipërinë pasditen e sotme. Tërmeti u regjistrua rreth orës 5 e 35 minuta.

Tërmeti ka pasur një magnitudë prej 6 ballë, ndërsa është regjistruar 37 km larg Tiranës.

Tërmeti është ndjerë edhe në zonën e Shkodrës.

Lëkundje të forta janë ndjerë edhe në Dibër, Lezhë dhe në Elbasan.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here