“Tutti fratelli për tragjedinë e Italisë, po për masakrën e Selenicës as gjysmë fjale”, komentuesit “masakrojnë” Ramën në facebook

0
530

Kryeministri Edi Rama shprehu ngushëllimet në facebook për viktimat e tragjedisë së Genova-s në Itali, ku si pasojë e shembjes së urës, vdiqën 39 persona mes tyre dy shqiptarë. Por ndjekësit e tij në rrjetet sociale nuk kanë harruar ti kujtojmë Ramës se nuk pati asnjë fjalë për tragjedinë e një familje në Selenicë të Vlorës. Madje jo vetëm kaq, të premten, Ritvan Zykaj i mori jetën 8 anëtarëve të fisit të tij, dhe të shtunën, Rama shkruante në facebook “fundjavë të qetë miq”.

Ashtu siç shkruajnë komentuesit; ata nuk presim që Kryeministri të ndalojë të çmendurit në vend, por ama presin një ngushëllim për 8 jetët e humbura në shtetin e tij.

Më poshtë komentet në statusin e Kryeministrit

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here