Moti vjen me surpriza në pjesën e dytë të ditës, ja zonat që do përfshihen nga rrebeshet e shiut

0
292

Moti parashikohet të jetë i paqëndrueshëm dhe ditën e sotme.
Sipas sinoptikanëve vranësirat do jenë të përqendruara në pjesën e dytë të ditës, ndërsa pjesa e parë karakterizohet nga mot me diell.
Zonat më të rrezikuara nga reshjet e shiut janë Ultësira Perëndimore dhe zona qendrore.
Ndërsa era do të jetë e lehtë me drejtim Veriperëndim me shpejtësi 8-10m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur.
Temperaturat min dhe max
Zonat malore 16/33°C
Zonat e ulëta 19/36°C
Zonat bregdetare 21/35°C

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here