Videoja e Ramës tek berberi, aktori Liçaj: Shyqyr u qethe dhe u lave se qelbeshe ….

0
299

Një video e kryeministrit teksa ishte tek një berber në Fier ka sjellë reagime të shumta.

Ndër këto reagime është dhe reagimi i aktorit të njohur Neritan Liçaj, i cili njihet dhe si zëri i fortë kundërshtues për të mos lejuar shembjen e Teatrit Kombëtar.

Në një postim në rrjetin social facebook, Neritani shkruan me nota ironie ndaj kryeministrit duke i treguar madje dhe mënyrën si të vishet.

Ja shenimi i tij i plotë:

Shyqyr o ditezi qe fillove te qethesh lahesh e rruhesh,se qelbeshe ere!Prap nje keshille per ty!Mbylle ate kapak pusete qe vetem ti e quan goje dhe qe sa here e hap je ndotje bjologjike dhe akustike.Hiq citjanet dhe atletet se vete ske turp dhe behesh gazi dhe Shaban Qosja i botes,por me turperon mua si shqipetar.

Ti nuk do mbahesh mend si kryeminister ne histori por si kryeturpi me citjane qe ja vodhe gjyshes dhe qe i ben hije tokes kot!Me vjen ndot qe ti je ne krye te shtetit tim!Kurse ti lali karrocieri i fiqve….shko bej nje shkolle se pari(mos u bej si komandanti qe s’mbaroi dot nje universitet),dhe fillo shiko brenda vetes te gjesh nje fije gjeje prej njeriu sepse ska perndi te te marr ne dore,qe te fillosh te kuptosh pak cdo te thote te jetoshe dhe jo te zhapikosh tere jeten se je kthyer ne barcaleten me te madhe qe njeh ky vend.

Ik meso dhe behu njeri jo barcalete qe frymon dhe i ben hije tokes.KRYETURPE QE PO JU VJEN FUNDI!Keto ti keni parasysh per ditet qe do vine shpejt ku sdo jeni me ne jetet tona.Jo kur te doni ju!Do ikni kur duam ne SHQIPETARET.Shume shpejt.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here