Çfarë bëjnë njerëzit e suksesshëm ditën e hënë? Zbuloni 5 sekretet e tyre!

0
434
Sipas intv.al që të mendoni sa më shumë pozitivisht, duhet të shikoni si e nisin javën njerëzit e suksesshëm.
1. Sa zgjohen, bëjnë dush
Edhe pse mund të përtoni të bëni dush sa zgjoheni nga gjumi, përpiquni të mendoni se një dush do t’iu japë energji pozitive. Të ndiheni të pastër, do ju bëjë që edhe në vendin që do shkoni më pas, të mos e vrisni mendjen për pastërtinë tuaj.
2. Nuk dëgjojnë lajme, por muzikë
Sipas intv.al duhet të dëgjoni muzikën që do t’iu bënte të ndiheshit mirë shpirtërisht. Ekspertët tregojnë se nëse e nisni ditën duke dëgjuar diçka të trishtë, edhe ditën do e nisnit keq.
3. Hanë mëngjes të shëndetshëm
Mos u largoni nga shtëpia pa ngrënë mëngjes të mirë. Sipas ekspertëve, nëse ndiheni me energji nga një mëngjes i mirë, edhe dita do t’iu nisë me mbarësi.
4. Mendojnë se pas fundjavës do jenë më produktivë
Edhe pse do dëshironit që fundjava të zgjaste gjatë, nuk duhet të mendoni se kthimi në punë, ose shkollë është diçka e tmerrshme. Ju i ushqeni vetes suaj stres më shumë duke menduar kështu, prandaj këta njerëz përpiqen të mendojnë se dita e hënë nuk është edhe aq e tmerrshme.
5. Nuk ankohen te të tjerët për ditën e hënë
Edhe pse të gjithë njerëzit në botë, ankohen për ditën e hënë, mesa duket njerëzit e suksesshëm nuk e bëjnë këtë gjë. Sipas intv.al ata mendojnë pozitivisht dhe nuk e çojnë fare ndërmend t’i thonë të tjerëve sa inat e kanë ditën e hënë.
Burimi: Your Tango
Përshtati: Anisa Bega

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here