Keni bërë plane për sot? Shihni më parë si do jetë moti, ka surpriza pasdite!

0
278

Ultësira Perëndimore vijon në kushtet e motit të kthjellët gjatë gjithë ditës. Ndërsa vranësira kalimtare do të ketë në ekstremin Verior dhe zonat Lindore kryesisht vonë pasdite dhe në mbrëmje kur priten shira vranësira në zona të izoluara veriore.
Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit mbeten thuajse konstante në të dy ekstremet ditore duke variuar nga 13 në mbi 35°C. Era do të fryjë kryesisht mesatare, me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke bërë që në det të vijojë dallgëzimi deri 2 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here