Video: Dritat misterioze në qiell tmerrojnë banorët

0
265
  1. Rrjetet sociale u “çmendën” përgjatë mbrëmjes të së mërkurës pas një varg dritash të shndërritshme u shfaqën për një kohë të shkurtër në qiellin e San Diego, përpara se të zhdukeshin.

Dritat u raportuan nga ana e anës, ndërsa nuk munguan as videot dhe fotot e postuara në rrjetet sociale, megjithatë pak informacion për origjinën e tyre.

Por për çfarë bëhej fjalë? Sigurisht asgjë e mbinatyrshme, ndryshe nga sa dëshironin të besonin përdorues të shumtë të rrjeteve sociale.

Shumë shpejt pasi interneti nisi të gumëzhinte, Marina Amerikane sqaroi se dritat ishin gjurmëlënës nga një avion ushtarak që po zhvillonte një seancë stërvitore, rreth 50 kilometra larg brigjeve kaliforniane.

Megjithatë, shumë zgjodhën të mos e besonin versionin zyrtar dhe vijojnë të pretendojnë se bëhej fjalë për anije aliene që po vizitonte tokën./tvklan.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here