Pedagogu ‘shpërthen’ ndaj klasës politike: Ka ardhur koha që të zhdukeni

0
240

Pedagogu dhe aktivisti i njohur Erion Kristo ka reaguar sërish në lidhje me situatën aktuale në të cilën ndodhet vendi.

Kristo ka publikuar në Facebook një video të shkëputur nga një emision në të cilin ishte i ftuar.

Pedagogu i është drejtuar të gjithë klasës politike, duke i thënë se duhet të zhduken.

Ndër të tjera ai ka bërë edhe një paralelizëm me protestën e vitit 1990, duke thënë se në krye janë po të njëjtë njerëz.

Kristo tha:

Në 1990-ën isha si këta student, kisha flokë të zeza dhe kacurrela. Tani ishulli i Sazanit është shfaqur në kokën time, po djali im është me flokë të zeza dhe kaçurrela dhe është në të njëjtën moshë me studentët këtu. Shqipëria ka të njëjtat probleme si atëherë po në krye janë po të njëjtët njerëz. Ka ardhur koha që të zhdukeni.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here