Era e fortë përmbys kamionët ne Lezhe

0
153

Era e fortë ka shkaktuar probleme në aksin Lezhë-Milot. Të paktën tre kamionë janë përmbysur në këtë aks, fatmirësisht pa pasoja në njerëz.

Për shkak të përmbysjes së kamionëve, në aksion Lezhë-Milot u krijua trafik i rënduar.

Moti i keq i shoqëruar me erë të forte, ka sjellë probleme edhe në furnizimin me energji elektrike në disa zona të Lezhës si dhe në Fushë-Krujë.

Sipas OSHEE janë dëmtuar disa pjesë të rrjetit elektrik në Fushë-Krujë duke sjellë probleme në Nikël, Thumanë, Bubq dhe disa zona të qytetit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here