FOTOALBUM – Tirana më 1989…

0
544

Fotot e rralla të viteve të para ‘90 sigurisht që shtojnë kureshtjen të përzier me nostalgjinë e atyre viteve. Tirana e 1989, e zhurmshme, dhe sapo kishte nisur të ndjehej era e pluralizmit.

Besnik Aliaj, arkitekti dhe urbanisti i njohur, ka postuar në profilin e tij në Facebook një seri fotosh të Tiranës së atyre viteve, nën titullin “Tirana më 1989”. Bie në sy urbani firzamonikë i tejmbushur, apo akulloret e shijshme të atyre viteve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here