Protesta e fermerëve, derdhin qumështin në rrugë [FOTO]

0
326

Disa fermerë dhe blegtorë nga Berati, Lushnja dhe Fieri kanë derdhur në rrugë bidona me qumësht në shenjë proteste.
Ata thonë se protestojnë për nivelin e TVSH-së. Fermerët janë të shumtë në numër dhe kanë bllokuar rrugës, teksa derdhin bidona me qumësht.
”Larg duart nga blegtoria, duam subvencion!”, shkruhej në pankartat që e protestuesve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here