Hidhet gaz lotsjellës, protestuesit tentojnë përleshjen me Policinë

0
287

Ka agravuar tashmë protesta e opozitës që është vendosur në disa pika të ndryshme të kryeqytetit.

Protestuesit tentojnë të hyjnë brenda rrethimit të Kuvendit, ku ka patur përplasje të ashpra me policinë.

Për shkak të gazit lotsjellës një pjesë e protestuesve janë shpërndarë dhe në drejtim të Rrugës së Elbasanit. Protestuesit të gjendur përballë një numri të ulët policësh po tentojnë që të hyjnë në Kuvend.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here