Këto janë 11 qytetet më të shtrenjta në botë

0
282

The Economist Intelligence Unit ka publikuar së fundmi listën e 10 qyteteve më të shtrenjta në botë në krye të të cilave qëndron Singapori, Parisi dhe Hong Kongu duke shënuar kështu herën e parë që tre kryeqytete të ndajnë vendet e para me njëra-tjetrën.

Më poshtë renditja e plotë për 10 qytetet më të shtrenjta në botë:

Singapor, Singapor

Paris, Francë

Hong Kong, Kinë

Zyrih, Zvicër

Gjenevë, Zvicër

Osaka, Japoni

Seul, Korea e Jugut

Kopenhagen, Danimark

New York, SHBA

Tel Aviv, Izrael

Los Angeles, SHBA

Top Channel

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here