Protesta e opozitës/ ‘Blindohet’ Kryeministria, punonjësit e rrethojnë me pllaka hekuri (Foto)

0
290

Ashtu si në protestat e mëparshme edhe për protestën e nesërme të opozitës, po merren masa.

Kyerministra është parë pasiditen e sotme të rrethohet nga hekura mbrojtës. Sistemi i mbrojtjes që është përdorur është i njëjt me atë të protestës së 16 marsit.

Gjithë pjesa e parë e Kryeministrisë është rrethuar nga pllaka hekuri.

Protesta është parashikuar të zhvillohet para Kuvendit, gjatë kohës që do të mbahet seanca plenare e radhës.

Kjo është protesta e 7 e opozitës dhe sipas drejtuesve të saj ajo do të zhvillohet sa herë të ketë seanca plenare.

Ndërkohë që pasditen e sotme Klevis Balliu nga protesta e banorëve të Astirit, u ka bërë thirrje gjithë qytetarëve t’u bashkohen. Sipas opozitarëve pritet që kjo të jetë një protestë e madhe në numër.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here