Ledri Vula rrëfen tmerret që ka përjetuar gjatë barbarizmit serb në luftën e Kosovës: ‘’Nuk dija me i besu apo jo nanës’’

0
297

Data 24 mars do të jetë kujtimi i një ditë të dhimbshme për popullin shqiptar të Kosovës.
Në këtë datë NATO mori vendimin për të bombarduar bazat ushtarake serbe qëë po bënin terror në Kosovë.
Shumë personazhe të famshëm të tregut shqiptar janë prekur prej kësaj ngjarjeje.
Disa ditë më parë Fjolla Morina shpërndau një moment të dhimbshëm, e cila duke u drejtuar drejt Bllacës për të shpëtuar nga barbarizmi serb, nga lodhja e madhe i kishte rënë të fikët.
Ledri Vula gjithashtu ka shpërndarë me ndjekësit eksperienc&e

uml;n tmerruese nga ajo ditë. Së bashku me nënë e tij, ai është arratisur me nënë e tij drejt Maqedonisë:
“Në këtë ditë para 20 vitesh, rruga për Maqedoni dukej shumë e gjatë. Vetëm teshat e trupit dhe shpresa se nuk do të ndodhë asgjë e keqe rrugës. Nana voziste dhe tërë kohën na thoshte do të kthehemi, unë nuk e disha a me i besu, a jo”, shkruan Ledri në Insta Story.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here