Letra prekëse, Hamdi Salihi të shtunën i jep lamtumirën futbollit të luajtur

0
346

Hamdi Salihi do t’i japë fund futbollit të lujatur ditën e shtunë. Lajmi është konfirmuar nga klubi austriak i Neustadt, i cili ka publikuar në faqen zyrtare një letër të “bomberit” shkodran, i cili i shpreh mirnjohjen familjes dhe tifozëve për karrierën e tij 17-vjeçare.

Salihi e konsideron këtë vendin si fillimin e një karriere të re, te cilin ai shpreson që do t’i japë po të njëjta emocione që ka pasur.

LETRA E SALIHIT:

“Të dashur miq,

Pas një mendimi të gjatë dhe pas konsultimeve me familjen dhe të afërt me mua, kam vendosur që ndeshja e ardhshme në shtëpi kundër Wacker Innsbruck II do të jetë loja e fundit në karrierën time si futbollist. Përmes këtij mesazhi dëshirova t’ju informoj por edhe të them faleminderit të gjithë ju, të gjithë lojtarët që kam luajtur, shokët e ekipit ose kundërshtarët, trajnerët, drejtorët e asociacioneve dhe presidentët, tifozët e ekipeve që kam luajtur, si dhe tifozët e ekipeve kundërshtare dhe se jam shumë i lumtur që ju takova dhe keni pasur momente të paharrueshme në këtë udhëtim të mrekullueshëm.

Një falënderim i veçantë i shkon familjes sime, që sakrifikoi shumë dhe gjithmonë më mbështetën. Prindërit e mi, të cilët ishin mbështetja ime më e madhe dhe për vëllezërit e mi, të cilët ishin mësuesit dhe kritikët më të mëdhenj në këtë rrugë të gjatë.

Vendimi im është krejtësisht intuitiv, pasi nuk mund të imagjinohem kurrë që të largohem nga futbolli. Në vitet e fundit kam lexuar shumë, kam studiuar dhe kam bërë shënime, për të cilat besoj se në të ardhmen time në futboll do të jenë shumë të vlefshme.

Që nga fjala fund është shumë e vështirë, unë do të doja të shihja këtë moment si fillimin e një karriere të re, të cilën unë shpresoj se do të më japë emocione të njëjta që kam pasur. Sigurisht, unë qëndroj me Neustadt si futbollist deri në fund të sezonit 2018/2019″.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here