(Foto) Monumentet ikonë nëpër botë fikin dritat në shenjë sensibilizimi

0
270

Më shumë se 7000 qytete kanë fikur dritat e ndërtesave dhe monumenteve kryesore për një orë duke ju bashkuar kështu lëvizjes globale për ndryshimet klimaterike. “Ora e Tokës” synon të ndërgjegjësojë për ngrohjen globale dhe ndikimin tonë në të.

Nisi si një lëvizje në Sydney në 2007 dhe tashmë është përhapur në më shumë se 180 shtete, ku miliona njerëz marrin pjesë.

Më poshtë janë disa prej fotove (perpara-pas)nga ndërtesat kryesore nëpër botë, si në Paris, Londër, Hong Kong apo Athinë, të cilat qëndruan në errësirë të plotë për 1 orë. /Blitz.al/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here