Grabitet makina e parave në Rinas, dyshohet dhe për të vdekur

0
342

Një makinë me para është grabitur mesditën e sotme në Rinas. 2 milionë euro dyshohet të jetë shuma e grabitur në një automjet blind të transportit të parave të një banke.

Autorët e grabitjes ishin me një makinë pa targa, sipas informacioneve paraprake.

Mjeti i grabitësve ishte me shkrimin “Hetimi Tatimor”, ndërsa autorët kanë qenë të veshur me rroba ushtarake.

Nga ana tjetër, bëhet me dije se janë dëgjuar të shtëna me armë gjatë grabtijes dhe dyshohet për një të vrarë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here